...już podczas studiów udało mi się znaleźć nową pracę, w trakcie której połączyłem moją wiedzę z poprzednich lat na AGH (mechatronika i robotyka na IMIR) z wiedzą nabytą na studiach podyplomowych. Szczególnie przydała mi się wiedza na temat baz danych i sposobów wyciągania z nich informacji.


...ukończenie tych studiów mnie osobiście pomogło znaleźć lepszą pracę, dlatego uważam je za dobry wybór. Szczególnie pomocne dla mnie były zajęcia laboratoryjne z baz danych, administracji systemów UNIX oraz administracji Windows, mimo że w programie powinno być tych zajęć jeszcze więcej. Ogólnie mówiąc zawsze najważniejsze są ćwiczenia praktyczne...

...Po ukończeniu studiów udało się awansować. Pozostałem wierny specjalizacji, czyli IT...


...Dyplom pomógl mi znaleźć pracę jako programista za granicami Polski (wcześniej kończyłem matematykę). Studia były dobrym startem do informatyki i dały raczej poglądową wiedzę na niektóre tematy.


Dzięki ukończeniu studiów podyplomowych udało mi się przekwalifikować i zostać administratorem sieci. Pod swoją opieką mam kilka serwerów Windows/Linux oraz ok. 70 stacji roboczych.


Dzięki studiom podyplomowym poszerzyłem i uporządkowałem moją wiedzę informatyczną, co miało niewątpliwie znaczący wpływ na rozwój mojej kariery zawodowej. Przede wszystkim zdobyłem kompetencje niezbędne do przekwalifikowania się na programistę. (Wcześniej pracowałem jako przedstawiciel handlowy w firmie reklamowej). Po studiach informatycznych, po pewnym okresie zdalnego tworzenia aplikacji webowych, zostałem zatrudniony w firmie Onet.pl. Obecnie pracuję w Ericpol Telecom przy ciekawym projekcie związanym z nowymi technologiami w sieciach komórkowych. Praca ta sprawia mi dużo satysfakcji a zarazem przyjemności.


Studia podyplomowe pozwoliły mi zmienić stanowisko z „informatyk” na „informatyk-specjalista”. W dalszym ciągu zajmuję się administracją systemami komputerowymi – m.in. Solaris, Oracle, Windows, oraz wsparciem użytkowników.

Go to top